Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Daugėja balsų, siūlančių ES turėti nuosavas pajėgas reaguoti į stichines nelaimes

Daugėja balsų, siūlančių ES turėti nuosavas pajėgas reaguoti į stichines nelaimes

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy pakvietė Europos Sąjungą (ES) sukurti greitojo reagavimo pajėgas, kurios pagelbėtų gamtinių nelaimių – žemės drebėjimų, miškų gaisrų ir potvynių – atvejais, paskelbė „EUobserver“.

N.Sarkozy, primindamas visai neseniai Pakistane kilusius potvynius, sekmadienį, rugpjūčio 15 d. paskelbtame laiške Europos Komisijos prezidentui Jose Manuelui Barosso iškėlė klausimą dėl ES galimybės pačiai reaguoti į panašius įvykius.

„Atrodo nepaprastai svarbu, dėl akivaizdžių politinių ir žmogiškųjų priežasčių, kad Europa aiškiai parodytų savo solidarumą su Pakistano žmonėmis. Šios šalies vystimosi ir stabilumo užtikrinimas taip pat yra tarp Europos interesų“, - rašė jis.
Po Haityje įvykusio žemės drebėjimo ir gaisrų Rusijoje, teigiama laiške, ES „privalo imtis reikalingų priemonių ir sukurti tikras ES greitojo reagavimo pajėgas ... kurios sukoncentruotų valstybių narių išteklius“.

Toliau sakoma, kad Prancūzija artimiausioje ateityje turėtų parengti konkretų pasiūlymą dėl tokių pajėgų.

Praėjusią savaitę Prancūzijos Europos reikalų ministras Pierreas Lellouche atsižvelgdamas į gaisrus Rusijoje, taip pat teigė, kad ES reikėtų sukurti Europos gelbėjimo pajėgas, kurios taptų „realia priemone teikti savitarpio pagalbą netikėtų nelaimių atvejais“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA