Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (4)
Darbininkai iš Lietuvos danams neša pelną
AP/Scanpix

Darbininkai iš Lietuvos danams neša pelną

Remiantis neseniai Danijos darbdavių konfederacijos atlikto tyrimo rezultatais, į Daniją iš Rytų Europos (tame tarpe ir Lietuvos) atvykstantys darbininkai sumoka į valstybės iždą daugiau nei iš jo gauna.

Šis tyrimas parodė, kad 2012–2013 m. kiekvienas iš Rytų Europos atvykęs darbininkas į valstybės iždą vidutiniškai sumokėjo 2 142 eurais (apie 7396 litais) daugiau nei iš jo gavo išmokų pavidalu.

Kaip rašo „Euobserver“, iš užsienio valstybių atvykę darbininkai Danijos iždui neša pelną, tuo tarpu dėl pačių danų valstybė patiria nuostolių.

2012–2013 m. danai vidutiniškai iš valstybės iždo gavo 800 eurų (apie 2762 litais) daugiau, nei į jį įnešė.

Balandžio 9 d. paskelbti tyrimo rezultatai paneigė paplitusią nuomonę, kad iš Rytų Europos valstybių atvykstantys darbininkai tampa našta Danijos iždui.

Šie paskaičiavimai apima iš Europos Sąjungos (ES) šalių narių atvykusių darbininkų indėlį į valstybės mokesčių ir PVM pavidalu.

Taip pat buvo įvertintos visos šių asmenų gautos socialinės išmokos.
Dėl ankstyvo išėjimo į pensiją, valstybės tarnautojų pensijų bei gyvenamojo būsto išlaikymo išmokų dirbantys danai valstybiniam iždui kainuoja daugiau nei darbuotojai iš Rytų Europos šalių.

Tačiau atliktas tyrimas nepaneigė nuomonės, jog vaiko priežiūros išmokų tvarka per daug dosni iš užsienio valstybių atvykusiems darbuotojams.

2012–2013 m. vienam danui vidutiniškai tenkanti vaiko priežiūros išmokų suma sudarė 388 eurų (apie 1340 litų), tuo tarpu vienam darbuotojui, atvykusiam iš Rytų Europos šalių, vidutiniškai tenkanti vaiko priežiūros išmokų suma sudarė 469 eurus (apie 1619 litų).

Tačiau šis tyrimas apėmė daugiausiai 18–40 metų amžiaus atvykėlius iš Rytų Europos valstybių, kai dauguma žmonių susilaukia vaikų. Tuo tarpu ištirtų danų amžiaus ribos daug didesnės.

Taip pat šis tyrimas parodė, kad iš užsienio valstybių atvykusių darbininkų nedarbo pašalpų ir socialinės paramos išmokėjimui buvo išleista daugiau pinigų nei danams.

Vienam iš Rytų Europos šalių atvykusiam darbininkui 2012-2013 m. vidutiniškai buvo išmokėta 777 eurų (apie 2683 litų) dydžio nedarbo išmoka. Vienam danui 2012–2013 m. vidutiniškai buvo išmokėta 496 eurų (apie 1713 litų) dydžio nedarbo išmoka.

Šis tyrimas apėmė į Daniją iš 10 ES šalių narių – Lenkijos, Vengrijos, Estijos, Lietuvos, Slovėnijos, Čekijos, Slovakijos, Bulgarijos, Latvijos ir Rumunijos – atvykusius darbininkus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA