Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
D. Britanijoje gali nelikti nuosprendžio kalėti iki gyvos galvos
AP/Scanpix

D. Britanijoje gali nelikti nuosprendžio kalėti iki gyvos galvos

Jei Didžioji Britanija priims egzistuojančių įstatymų pataisas, žudikams ir kitiems sunkius nusikaltimus įvykdžiusiems nusikaltėliams gali teikti kalėti iki 100 metų.

Tokia praktika taikoma JAV, kur įkalinimas iki gyvos galvos keičiamas į įkalinimą 100 metų.

Kaip rašo BBC, D. Britanijos vyriausybė ėmėsi galimybės taikyti 100 metų įkalinimo nuosprendžius svarstymo po to, kai Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) 2013 m. nurodė, jog įkalinimas iki gyvos galvos neatitinka Europos žmogaus teisių konvencijos.

Įkalinimas iki 100 metų gali būti peržiūrėtas ir sutrumpintas, o tai reiškia, kad taip nebūtų nusižengiama šios konvencijos nuostatoms.

EŽTT nuolaidos

Jungtinės Karalystės (JK) Konservatorių partijos atstovai ruošiasi pristatyti naujojo įstatymo projektą. Be to, jie tvirtina, kad galutinius sprendimus dėl klausimų, susijusių su žmogaus teisėmis, turi priimti D. Britanijos Aukščiausiasis Teismas, o ne EŽTT.

EŽTT atkreipė dėmesį į tai, kad, remiantis D. Britanijos įstatymais, nusikaltėlis, kuriam skirtas įkalinimas iki gyvos galvos, neturi teisės į nuosprendžio peržiūrėjimą.

Manoma, kad, remiantis naujosiomis pataisomis, nuteistasis, įkalintas 100 metų, galės pateikti prašymą tam, kad jo nuosprendis būtų peržiūrėtas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA