Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Catherine Ashton

C.Ashton: būtinas skaidrus O.Bebenino mirties tyrimas

Catherine Ashton, aukščiausioji ES užsienio ryšių ir saugumo politikos pareigūnė, dėl baltarusių opozicijos aktyvisto ir žurnalisto Olego Bebenino mirties ragina atlikti „išsamų, nepriklausomą ir skaidrų tyrimą“, praneša „BelaPAN“ cituodamas „EUobserver“.

C. Ashton atstovė spaudai Maja Kočijančič paskelbė, kad žinią apie tragišką O. Bebenino mirtį Ashton biure sutiko su didžiuliu apgailestavimu. Jos žodžiais tariant, jis buvo „vienas iš svarbiausių žmonių, kvietusių vykdyti reformas Baltarusijoje“.
Atsakydama į klausimą, kiek incidentas gali paveikti ES sprendimą dėl sankcijų baltarusių valdininkams, kurį numatoma priimti spalio mėnesį, M. Kočijančič teigė, kad ES „priekabiai stebi žmogaus teisių padėtį šalyje“.

Rugsėjo 3 d. Olego Bebenino kūnas buvo rastas jo paties vasarnamyje. Žurnalistas kabėjo prie laiptų atramos pritvirtintoje kilpoje, šalia ant grindų gulėjo taburetė. Baltarusijos generalinė prokuratūra paskelbė, kad tiriama pirminė savižudybės versija. Tačiau žuvusiojo draugai, artimieji ir kolegos abejoja, ar opozicijos žurnalistas galėjo pats užbaigti savo gyvenimą.
„Išsamų ir skaidrų“ tyrimą atlikti kviečia ir Europos Parlamento bei Europos Tarybos atstovai, taip pat įvairios Europos ir Baltarusijos žurnalistų organizacijos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA