Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Buvęs komisaras: ES niekada netaps „tikrąja jėga“
D.Tunkūno nuotr.

Buvęs komisaras: ES niekada netaps „tikrąja jėga“

„WikiLeaks“ išplatinti slaptieji dokumentai atskleidė buvusio Europos Sąjungos užsienio reikalų komisaro Chriso Patteno 2004 m. pokalbį su JAV diplomatais, kurio metu komisaras pastariesiems paaiškino, kodėl ES niekuomet netaps „tikrąją jėga“, pasidalino mintimis apie kai kurių ES lyderių miglotą praeitį ir pareiškė, kad tuometinis Rusijos Prezidentas Vladimiras Putinas turi „žudiko akis“, praneša „EUobserver“.

Dokumente, pavadintame „Pietūs su Chrisu: atsitiktinės Užsienio reikalų komisaro Patteno mintys“, JAV ambasadorius Europos Sąjungai Rockwellas Schnabelis pasižymėjo 2004 m. balandžio 28 d. vykusių oficialių pietų metu C.Patteno išsakytas pastabas.

Didžiosios Britanijos konservatorių partijos narys C.Pattenas anuomet išreiškė savo skeptišką požiūrį į tai, kad ES kada nors taps „tikrąją jėga“, nes, anot komisaro, „kambaryje visada yra tas, kuris yra pernelyg atsargus ir į viską žiūri „išmintingai“, skelbiama dokumentuose.

„Tam, kad ES taptų „tikrąja jėga, šalis turi būti pasirengusi ir sugebėti priimti bei įgyvendinti pasirinktą politiką, net jeigu visas pasaulis mano, kad tai neprotinga. Europiečiai gali pritarti arba nepritarti JAV politikai, tačiau jie žavisi JAV sugebėjimu vykdyti amerikiečių manymu geriausią politiką ir nesvarbu, ką apie tai galvoja likęs pasaulis“, - kalbėjo C.Pattenas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA