Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Bulgarija už genetiškai modifikuotų augalų auginimą baus iki 1,76 mln. litų bauda

Bulgarija už genetiškai modifikuotų augalų auginimą baus iki 1,76 mln. litų bauda

Ketvirtadienį Bulgarijos parlamentas priėmė įstatymą, draudžiantį genetiškai modifikuotų augalų auginimą bet kokioms mokslo ar komercinėms reikmėms. Toks sprendimas buvo priimtas dėl visuomenės spaudimo.

„Šalyje nebus jokių vietų, kur galės būti auginami genetiškai modifikuoti augalai (GMA)“, - sakė Kostadinas Yazovas, valdančioios centro kairės GERB partijos atstovas.

Nevyriausybinės organizacijos, ūkininkai ir piliečiai per du mėnesius susibūrė į judėjimą prieš vyriausybės planus draudimus auginti GMA pakeisti licencijų sistema.

Prieštaraujantieji baiminosi, kad licencijų sistema šią Balkanų šalį užtvindys genetiškai modifikuotais augalais.

Bauda - iki 1,76 mln. litų

Naujasis įstatymas draudžia GMA auginimą saugomose teritorijose ir plačioje apsauginėje zonoje aplink jas bei aplink ekologinius laukus, kas GMA auginimą Bulgarijoje padaro neįmanomą, skelbia Reuters naujienų agentūra ir „EurActiv“.

Pakeitimai taip pat neleidžia auginti Europos Komisijos patvirtintų Vokietijos įmonės BASF genetiškai modifikuotų bulvių „Amflora“ bei trijų rūšių kukurūzų, sukurtų JAV biotechnologijų įmonės Monsanto.

Už įstatymo Bulgarijoje pažeidimus bus baudžiama 511 tūkst. 325 eurų bauda (1,76 mln. litų).

Lietuvoje auginti  galima

Lietuvoje galima auginti genetiškai modifikuotas bulves "Amflora",bet ūkininkas turi praeiti mokymus, registruoti savo žemę, laikytis kitų griežtai reglamentuotų auginimo sąlygų ir sambūvio tarp tradicinių, ekologiškų ir genetiškai modifikuotų augalų pasėlių taisyklių.

Šiemet nė vienas ūkininkas nepranešė apie ketinimus imtis GMA auginimo. Iki šiol Lietuvoje nėra auginami ir genetiškai modifikuoti kukurūzai, kuriems leidimas ES buvo duotas 1998m.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA