Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Georgas Papakonstantinas, Graikijos finansų ministras

Briuselis tvirtina, kad žurnalistai sukūrė mitą apie Graikijos skolos grąžinimo nukėlimą

Europos Komisija pareiškė, kad nevyksta jokios derybos su Graikija dėl 110 mlrd. eurų paskolos grąžinimo laiko pratęsimo, nors Graikijos finansų ministras neseniai iškėlė tokią idėją. Komisijos atstovas spaudai antradienį pavadino tokius pranešimus žiniasklaidos sensacijų paieškomis, nors vienas Graikijos ekonomistas mano, kad debatai tarp Briuselio, TVF ir Atėnų iš tiesų vyksta dėl pasirengimo skolos restruktūrizavimui, praneša „EUobserver“.

„Nėra konkrečių tai numatančių planų“, - sakė Komisijos atstovas, kalbėdamas apie diskusijas dėl skolos grąžinimo pratęsimo, pridurdamas, kad pratęsti mokėjimų terminus nėra jokio pagrindo, nes Graikijos situacija, ypač obligacijų kursas, „žymiai“ pasitaisė. - „Atvirkščiai, per paskutiniąsias dienas ir savaites investuotojų požiūris aiškiai pagerėjo“.

EK ėmėsi skubiai aiškinti situaciją po to, kai pirmadienio vakarą Graikijos finansų ministras George Papaconstantinou pareiškė šalies televizijai, kad Graikija svarsto tokią galimybę, nes įmokos, numatomų ketveriems metams į priekį, kasmet augs.

„Tokia diskusija prasidėjo, nes dviem konkrečiais metais – 2014 m. ir 2015 m. – valstybei staiga teks mokėti nebe 40 mlrd. eurų, o 50 mlrd. ir vėliau 70 mlrd.“, - sakė jis „Skai TV.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA