Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Briuselį papiktino Islandijos ir Farerų salų sprendimas žvejoti daugiau skumbrių

Briuselį papiktino Islandijos ir Farerų salų sprendimas žvejoti daugiau skumbrių

Briuselis įspėjo derybas dėl narystės Europos Sąjungoje (ES) pradėjusią Islandiją, kad gali uždrausti Islandijos ir Danijai priklausančių Farerų salų žvejams žvejoti ES priklausančiuose vandenyse, jeigu žvejai nesugrįš prie ankstesnių skumbrių žvejybai nustatytų kvotų, praneša „EUobserver“.

Šiais metais atšilus jūros vandeniui buvo pastebėta skumbrių migracija iš ES priklausančių vandenų į šaltesnes šiaurines teritorijas, kuriose žvejoja Islandijos ir Farerų salų žvejai. Abi šios šalys papiktino Briuselį padidindamos skumbrių žvejybai nustatytas kvotas.

Žuvininkystės komisarė Maria Damanaki pirmadienį (rugpjūčio 9 d.) išreiškė „didelį ES susirūpinimą vienašališku ir nuostabą keliančiu“ Farerų salų sprendimu tą pačią dieną sušvelninti apribojimus skumbrių žvejybai.

„Ši greitai plintanti tendencija, kai nepagrįstai aukštas skumbrių žvejybos kvotas 2010 metams nusistatė pirmiausiai Islandija, o dabar ir Farerų salos, akivaizdžiai prieštarauja pripažintoms žvejybos normoms, - savo pranešime teigė M. Damanski. - Tokie veiksmai kelia pavojų Šiaurės Rytų Atlanto vandenyno skumbrių ištekliams, o tai gali neigiamai atsiliepti visai žvejybos pramonei“.

Narystės ES siekiančiai Islandijai gali būti apribotos žvejybos kvotos ir užrausta žvejoti banginius, jei ši norės prisijungti prie ES.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA