Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Davidas Cameronas

Britų euroskeptikai šalyje nori skelbti referendumą dėl Lisabonos sutarties

Didžiosios Britanijos parlamento nariai euroskeptikai ketina atnaujinti diskusijas dėl Lisabonos sutarties ir pasinaudoti techninėmis galimybės skelbti referendumą dėl minėto dokumento patvirtinimo.

Konservatorius Douglas Carswell teigia ketinąs pasinaudoti techniniais pakeitimais ir atvesti savo šalies piliečius prie balsadėžių. Šalies premjeras Davidas Cameronas atmeta tokią galimybę, skelbia BBC.

Užsienio reikalų ministerija tvirtina, kad Lisabonos sutarties pakeitimas – tik „techninis patikslinimas“ dėl šalių narių deleguojamų europarlamentarų skaičiaus į Europos Parlamentą.

J. Carswellas, įtakingas euroskeptikas D. Britanijoje, BBC teigė, kad „šalis yra įsipareigojusi skelbti referendumą, jei yra kokių nors pakeitimų“.

Lisabonos sutarties, kuri yra laikoma ir naująja Europos Sajungos konstitucija, ratifikavimui prireikė kelerių metų. Bandant ratifikuoti Konstituciją Europai ją referendume atmetė Nyderlandų ir Prancūzijos rinkėjai, Lisabonos sutartį – airiai. Minėta sutartis įsigaliojo nuo praėjusių metų gruodžio pirmos dienos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA