Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
H.Van Rompuy, B. Obama, J.M. Barroso

B.Obama: JAV neturi artimesnio partnerio už Europą

Siekdamas išvengti ankstesnio šių metų scenarijaus ir pademonstruoti puikius transatlantinius santykius, šeštadienį vykusio Europos Sąjungos (ES) vadovų susitikimo metu JAV prezidentas Barackas Obama nusprendė neaptarinėti ginčytinų klausimų, skelbia „EUobserver“.

„Šis susitikimas nebuvo toks įdomus, kaip kiti aukščiausiojo lygio susitikimai, nes abi šalys iš esmės sutiko dėl visko“, - po dvi dienas Lisabonoje trukusių NATO viršūnių susitikimo spaudos atstovams sakė B.Obama. Susitikimas pasibaigė dviejų valandų posėdžiu su ES Tarybos pirmininku Hermanu Van Rompuy ir Komisijos pirmininku Jose Manueliu Barroso.

„Nepaisant to, vertinu šiuos susitikimus, nes JAV neturi artimesnio partnerio už Europą“, - pridūrė JAV prezidentas, išsklaidydamas bet kokius nuogąstavimus.

Abejonės dėl ES ir JAV gerų santykių kilo po to, kai B.Obama šiais metais atmetė tuometinio Ispanijos ES pirmininko kvietimą susitikti Madride, Baltųjų rūmų atstovams pareiškus, kad europiečiams reikia apsispręsti, kas atstovauja ES. Anuomet Ispanijos ministras pirmininkas Jose Rodriguezas Zapatero, vos įsigaliojus naujiems ES reglamentams, ketino pasinaudoti "pereinamojo laikotarpio“ galimybe ir vietoj H. Van Rompuy pats organizuoti ES ir JAV aukščiausiojo lygio susitikimą.

„Šiandien pažymėtas pirmasis mūsų aukščiausiojo lygio susitikimas pagal naująją ES Lisabonos sutartį ir man buvo nuostabu susitikti su puikiai dirbančia Cathy Ashton“, - po susirinkimo baronienei pagyrų negailėjo JAV prezidentas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA