Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Vladimiras Čižovas

Bevizis režimas bus viena svarbiausių Rusijos ir ES viršūnių susitikimo temų, sako Čizovas

Viena prioritetinių Rusijos ir Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimo gruodžio 7 dieną Briuselyje temų bus bevizio režimo perspektyva, pareiškė Maskvos nuolatinis atstovas prie ES Vladimiras Čižovas.

"Dėl to pas mus jau gana seniai vyksta dialogas su Europos Sąjunga, kurį mes vadiname "beviziu", o mūsų partneriai - "vizų". Esmė nuo to nesikeičia, turima omenyje perspektyva pereiti prie Rusijos ir Europos Sąjungos šalių piliečių tarpusavio kelionių bevizio režimo", - interviu agentūrai "Interfax" sakė V.Čižovas.

Pasak jo, šalys,svarstydamos šį klausimą, dabar pereina į "operatyvinę fazę".

"Tema gana nelengva, į ją įeina, pavyzdžiui, objektyvūs parametrai, kuriuos mes svarstėme visus šiuos mėnesius, aš sakyčiau, techninio pobūdžio - tai įvedimas biometrinių pasų, suderintų su atitinkama aparatūra mūsų ir ES pusėje", - pažymėjo Rusijos diplomatas.

Į šią temą įeina ir readmisijos susitarimo įgyvendinimo klausimai.

"Jis įsigaliojo taip pat, kaip susitarimas dėl vizų formalumų palengvinimo. Bet yra, žinoma, ir politinis aspektas - tokiam sprendimui priimti reikia politinės valios. Ir ne tik ES, su kuria vyksta susitikimas, bet ir su visomis 27 ES narėmis. Tokie klausimai sprendžiami konsensusu", - pabrėžė jis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA