Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Belgijoje gali būti uždraustos burkos

Belgijoje gali būti uždraustos burkos

Trečiadienį po istorinio Belgijos įstatymų leidėjų balsavimo Belgija vienu žingsniu priartėjo prie to, kad taptų pirmąja Europos valstybe, kurios gatvėse bus uždrausta dėvėti ismališkus, visą kūną dengiančius drabužius.

Belgijos parlamentarų komitetas vienbalsiai pritarė pasiūlytam įstatymo projektui, pagal kurį yra draudžiama dėvėti visą ar dalį veido dengiančius drabužius, tokius kaip musulmoniškas veidą dengiančias čadras ir burkas.

„Taip, aš manau, kad Belgija bus pionierė. Manau, Prancūzija galėjo tapti pirmąja valstybe, bet galbūt diskusijos dėl nacionalinės tapatybės sukliudė balsuoti dėl įstatymo dėl burkų. Aš manau, ši problema plis ir kiekvienas parlamentas turės nuspręsti, kokia yra jų pozicija šiuo klausimu“, teigia Danielis Bacquelaine‘as, pagrindinis įstatymo iniciatorius.

Įstatymo iniciatoriai teigia, kad negalėjimas nustatyti veidą paslėpusio žmogaus tapatybės yra saugumo grėsmė ir kad veido apdangalas, kitaip vadinamas burka, yra, kaip jie teigia, „vaikštantis kalėjimas“ moterims.

Balandžio 22 d. Belgijos Parlamento žemieji rūmai balsuos dėl įstatymo projekto, kuris birželį ar liepą gali tapti įstatymu, padarydamas Belgiją pirmąja tokį draudimą įvedusia valstybe.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA