Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Aleksandras Lukašenka

Baltarusija: ES sankcijos - be teisinio pagrindo

Europos Sąjunga (ES) neturi jokio teisinio pagrindo skirti Baltarusijai sankcijų dėl riaušių malšinimo po prezidento rinkimų pernai gruodį, trečiadienį pareiškė Baltarusijos konstitucinio teismo pirmininkas.

"Rinkimai buvo surengti pagal konstituciją ir šalies teisę. Per juos išrinktas teisėtas prezidentas", - teigė teismo pirmininkas Piotras Miklaševičius.

Praeitą savaitę Europos Parlamentas patvirtino rezoliuciją, kurioje raginama nedelsiant skirti sankcijas Baltarusijos valdžios pareigūnams. Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai galutinį sprendimą šiuo klausimu turėtų priimti per susitikimą sausio 31 dieną Briuselyje.

Pagal Parlamento siūlomą rezoliuciją, Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai ir įtakingiems vyriausybės, teisingumo ir saugumo pareigūnams būtų draudžiama atvykti į ES, taip pat būtų įšaldytas jų turtas, esantis ES narių bankuose.

P. Miklaševičius teigė, kad opozicijos atstovai galėjo pateikti apeliaciją prieš rinkimų rezultatus ir padaryti tai taikiai per teismą ar centrinę rinkimų komisiją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA