Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Antrankiai

Areštuotiesiems, sulaikytiems kitoje ES valstybėje, bus suteikta naujų teisių

Parengtas naujos ES direktyvos projektas, kuri įsigaliojusi turėtų užtikrinti minimalius elgesio su areštuotaisiais standartus, pavyzdžiui, sulaikytiesiems jų teisės turėtų būti pranešamos jiems suprantama kalba, paskelbė „BBC“ naujienų svetainė.

Šis direktyvos projektas pradžiugino už teisingą teismą kovojančius aktyvistus. Tačiau euroskeptikai Jungtinės Karalystės konservatoriai perspėjo, kad tai dar vienas žingsnis link bendros ES teisingumo sistemos, nes kišamasi į JK vidaus reikalų sisstemą. JK Teisingumo ministerija tikina, kad direktyva nenumato perkelti galios Briuseliui.

Anglijoje ir Velse sulaikyti užsieniečiai jau dabar informuojami apie jų teises jiems suprantama kalba – jiems duodamas „laiškas apie teises“, išverstas į daugiau kaip 20 skirtingų kalbų. Škotijoje tokio dalyko kol kas nėra, tačiau priėmus direktyvą, turės būti parengtas panašus laiškas.
Šešiose kitose ES šalyse, tarp jų Prancūzijoje, Danijoje ir Graikijoje, sulaikytieji apie jų teises informuojami tik žodžiu.

Britų teisingumo ministras Kenas Clarke, pristatydamas savo šalyje direktyvos projektą, kalbėjo, kad „ji padidins saugumą ES lygiu, nes įtvirtins jau esamas nuostatas, kurios padės kovoti su nusikalstamumu ir skatinti įstatymų laikymąsi“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA