Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Viktoras Uspaskichas

Antradienį V.Uspaskichas gali netekti parlamentinės neliečiamybės

Antradienį po vasaros atostogų susirinkęs Europos Parlamentas balsuos dėl europarlamentaro iš Lietuvos Viktoro Uspaskicho parlamentinės neliečiamybės panaikinimo.

Parlamento politinių frakcijų lyderiai vienbalsiai nutarė ataskaitą dėl deputato V. Uspaskicho (ALDE) parlamentinės neliečiamybės panaikinimo teikti balsavimui antradienį. Prieš tai, rugsėjo 2 d., EP Teisės reikalų komitetas rekomendavo panaikinti europarlamentaro neliečiamybę (10 balsų už, 3 prieš, 2 susilaikė).

Iš karto po komiteto balsavimo V. Uspaskichas BNS teigė, kad pranešėjas jo klausimu Vokietijos europarlamentaras Bernhardas Rapkay dezinformavo komiteto narius, iškraipydamas Lietuvos Konstituciją.

„Pranešėjas iškreipė Lietuvos Konstituciją, dezinformuodamas komiteto narius, o jie tiki“, - sakė V.Uspaskichas.
Jis teigė, kad prieš balsavimą komitete jam buvo suteiktas žodis. "Darbietis" sakė kalbėjęs apie politinį bylos atspalvį, draudimą jam per rinkimų kampaniją susitikti su rinkėjais, skirtą namų areštą, viešai uždėtus antrankius, suklastotus dokumentus. V.Uspaskichas skundėsi negalįs net susipažinti su savo bylos dokumentais.

"Man nerodo dokumentų. Man net komiteto sprendimo nedavė", - tvirtino jis.

Praėjusios kadencijos EP teisės reikalų komitetui priklausęs Lietuvos atstovas Aloyzas Sakalas BNS yra sakęs, jog neprisimena atvejo, kad komitetas nepatenkintų prašymo atšaukti europarlamentaro imunitetą.

Lietuvos generalinė prokuratūra dar pernai liepą kreipėsi į Europos Parlamento vadovą, prašydama panaikinti V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę, kad Lietuvoje būtų galima toliau nagrinėti baudžiamąją bylą.

V.Uspaskichas kaltinamas baudžiamojoje byloje dėl opozicinės Darbo partijos "juodosios buhalterijos". DP įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų bei nesumokėjusi apie 4 mln. litų mokesčių.
Sunkiausias iš nusikaltimų, kuriais kaltinamas V.Uspaskichas - apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas. Už tai numatoma griežčiausia bausmė - laisvės atėmimas iki 4 metų.

"Darbiečių" lyderis 2006 metų rugpjūtį pripažinus jį įtariamuoju daugiau nei metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Rusijoje, kur buvo pasiprašęs prieglobsčio. 2007-ųjų rugsėjį V.Uspaskichas pats grįžo į Lietuvą.

2008 metais Seimas buvo panaikinęs politiko imunitetą, tačiau 2009-aisiais išrinktas į Europarlamentą jis vėl įgijo neliečiamybę.

V.Uspaskichas EP vadovams save yra pavadinęs "koordinuotos valstybės atakos auka".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA