Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Angela Merkel

A.Merkel:nepaklusnios šalys turi būti šalinamos iš euro zonos

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sako, kad ateityje grubiai fiskalines taisykles sulaužiusios šalys turi būti šalinamos iš euros zonos.
Kalbėdama Vokietijos parlamente vyriausybės vadovė svarstė, kad tokios priemonės būtų imamasi paskutiniu atveju, tačiau pabrėžė, kad dabar galiojanti tvarka nesprendžia euro zonos šalių narių problemų, skelbia „EuObserver".

„Ateityje turėtų būti pataisyta (Lisabonos) sutartis, ir numatyta galimybė pašalinti valstybę iš euro zonos, jei ji ilgai nevykdo reikalingų sąlygų", - teigė A. Merkel.

Graikijos bėdos

Investuotojų abejonės dėl Graikijos galimybių refinansuoti savo skolas artimiausiu metu, euro zoną nustūmė į didžiausią krizę per 11 metų.

Graikijos biudžeto deficitas praėjusiais metais siekė 12,7 proc. BVP ir daugiau nei keturis kartus viršijo leistiną ribą. Per paskutinius tris 2009 m. mėnesius Graikijos ūkis smuko 2,6 proc.

Vokiečiai nenori išpirkti Graikijos

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble mėnesio pradžioje pasiūlė sukurti Europos valiutos fondą, panašų į dabar veikiantį Tarptautinį valiutos fondą, galinti padėti finansinių bėdų turinčioms valstybėms už įsipareigojimus laikytis griežtos finansinės drausmės - įskaitant galimybę nepaklusniuosius pašalinti iš euro zonos.

Turint minty smarkų Vokietijos visuomenės pasipriešinimą Graikijos finansavimui, kas reiškia, jog Berlynas turės būti vienas pagrindinių donorų, dalis analitikų W. Schauble planą supranta kaip galimybę išvengti varginančios išpirkimo procedūros ir tiesiog išmesti valstybę iš euro zonos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA