Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
A.Merkel kritikuoja strategiją „Europa 2020“

A.Merkel kritikuoja strategiją „Europa 2020“

Vokietijos kanclerė Angela Merkel kritikuoja naują Europos pažangos strategiją „Europa 2020 m.“ dėl bereikalingo politiškumo.

A. Merkel parašė Europos Komisijos prezidentui José Manueliui Barroso, kad jos vyriausybei kelia nerimą naujoji ES strategija „Europa 2020“. Trečiadienį Europos Komisijai turi būti pateiktas galutinis strategijos projektas, praneša „EurActiv Germany“.

Galutinėje strategijos „Europa 2020“ projekto versijoje nurodoma, kad EK ketina įvesti vadinamąsias „šalių priežiūros“ programas – kontroliuoti valstybių finansinį stabilumą ir jų išlaidas tokiose nuolat augančiose srityse kaip tyrimai ir plėtra bei švietimas.

Projekte numatyta šalims narėms nustatyti specifinius tikslus, tokius kaip gyventojų, kurių amžius 20–64 m., užimtumo lygio didinimas nuo 69 proc., koks yra šiuo metu, iki ne mažiau kaip 75 proc., taip pat investicijų į tyrimų ir plėtros sritį auginimą nuo 1,9 proc. ES BVP, koks yra dabar, iki 3 proc.

Tačiau Vokietija baiminasi, kad glaudžiai susiejus ekonominių strategijos tikslų bei Stabilumo ir augimo pakto reikalavimų įgyvendinimą, fiskalinė priežiūra taps „bereikalingai politiška“, – teigia A. Merkel savo laiške.

Europos strategija 2020 m. turėtų pakeisti Lisabonos strategiją, kurios tikslai taip ir liko nepasiekti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA