Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (13)
Angela Merkel
AP/Scanpix / Angela Merkel

A. Merkel: Krymo palyginimas su Kosovu gėdingas

Kovo 13 d. Vokietijos kanclerė Angela Merkel Vokietijos Bundestage pareiškė, kad gėdinga lyginti Kosovo nepriklausomybę su Krymo referendumu dėl nepriklausomybe bei paragino Rusiją nutraukti veiksmus Ukrainoje, nes kitokiu atveju prieš ją bus taikomos sankcijos.

„Kosove ne vienerius metus tarptautinė bendruomenė neturėjo galių įsikišti, o Slobodanas Miloševičius tuo metu vykdė etninį valymą. Tada NATO nusprendė imtis veiksmų savarankiškai, nes Rusija blokavo bet kokį Jungtinių Tautų (JT) mėginimą imtis veiksmų Serbijoje. Ši situacija negali būti lyginama su tuo, kas šiuo metu vyksta Ukrainoje“, - pareiškė A. Merkel.

„Mano nuomone, gėdinga lyginti Krymą ir Kosovą. Net jei Serbijoje buvo pažeisti kiti tarptautinės teisės aspektai, tai nebuvo padaryta Kosovo atveju, tuo tarpu Rusijos veiksmai Ukrainoje – tai akivaizdus tarptautinės teisės pažeidimas“, - pridūrė ji.

Kaip praneša „Euobserver“, ji taip pat pažymėjo, kad Krymo referendumas dėl nepriklausomybės pažeidžia Ukrainos Konstituciją, nes jis nėra patvirtintas valstybiniu lygmeniu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA