Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (3)
Angela Merkel
AP/Scanpix / Angela Merkel

A. Merkel ir V. Janukovyčius pasikalbėjo telefonu

Vasario 20 d. Vokietijos kanclerė Angela Merkel telefonu kalbėjosi su Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi bei primygtinai patarė jam priimti Europos Sąjungos (ES) siūlymą tarpininkauti derybose su opozicija.

Pokalbis tarp A. Merkel ir V. Janukovyčiaus įvyko pirmoje dienos pusėje. Apie įvykusį pokalbį pranešė oficialus Vokietijos vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas. Anot jo, kaip praneša DW, A. Merkel aptarė Ukrainoje susiklosčiusią situaciją bei pareiškė, kad konflikto pusės privalo nedelsiant atsisakyti smurto bei vykdyti sudarytų paliaubų sąlygas. Maža to, didžiausia atsakomybė dėl susiklosčiusios situacijos, anot jos, tenka Ukrainos vyriausybės vadovams.

A. Merkel manymu, tik derybos, siekiant greitų rezultatų, susijusių su vyriausybės formavimu ir konstitucinėmis reformomis, gali garantuoti ilgalaikį konflikto sprendimą.

S. Seibertas taip pat pranešė, kad A. Merkel informavo V. Janukovyčių, jog Vokietija, ES ir kiti partneriai pasiruošę tarpininkauti Ukrainos valdžios ir opozicijos derybose bei primygtinai patarė priimti šį siūlymą. „Bet koks delsimas tik dar labiau gali įkaitinti konfliktą bei reikšti sunkiai nuspėjamas pasekmes“, - pareiškė ji.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA