Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
1 mrld. eurų išmokų - neegzistuojančioms karvėms ir citrinmedžiams

1 mrld. eurų išmokų - neegzistuojančioms karvėms ir citrinmedžiams

Sukčiaujant gautų ES išmokų skaičius Sąjungoje praėjusiais metais padvigubėjo ir mokesčių mokėtojams atsieina apie 12 mln. litų per dieną, rašo britų „The Telegraph“.

Neteisėtų ir apgaule gautų išmokų vien tik per Bendrosios žemės ūkio politikos mechanizmą suma pernai sudarė 432 mln. litų, tai yra, palyginus su ankstesniais metais, padidėjo 23%.

Dar blogesnė situacija 2009 m. susidarė naudojant „Sanglaudos politikos“ fondus, kurių išmokos buvo skiriamos skurdžiausiems ES regionams ir sudarė daugiau kaip trečdalį viso ES biudžeto. Čia, kaip įtariama, neteisėtų išmokų suteikta už daugiau kaip 4 mlrd. litų, t.y., suma padidėjo net 109%. Apie du trečdaliai apgavystės būdu gautų išmokų iškeliavo į šešias šalis: Bulgariją, Rumuniją, Graikiją, Italiją, Lenkiją ir Ispaniją.

Tokio sukčiavimo pavyzdžiai galėtų būti atvejis, kai Sicilijoje ES pinigų buvo prašyta citrinmedžių ir apelsinmedžių sodams, kurių iš tiesų net nėra. Kitas atvejis – Slovėnijoje tūkstančiai buvo sumokėti gyvulių augintojams už neegzistuojančius galvijus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA