Todėl Komisija siūlo ES Tarybai leisti Lietuvai įsivesti eurą 2015 m. sausio 1 d. Galutinį sprendimą šiuo klausimu Taryba priims antroje liepos pusėje, po to, kai šį klausimą ES valstybių ir vyriausybių vadovai apsvarstys per birželio 26–27 d. Europos Vadovų Tarybos susitikimą, o Europos Parlamentas pateiks savo nuomonę.

Už mokesčius, muitus, statistiką, auditą ir kovą su sukčiavimu atsakingas EK narys Algirdas Šemeta sakė: „Norėčiau pažymėti, kad Lietuva sugebėjo atitikti euro įvedimo kriterijus vien tik savo pastangomis, suvokdama sunkių reformų būtinybę. Šiuo metu Europos Sąjungai reikia tokių sėkmingų istorijų, kaip Lietuva. Lietuva maksimaliai naudojasi narystės ES galimybėmis ir tampa pavyzdžiu net ir senosioms Europos Sąjungos narėms.“

Už ekonomiką, pinigų reikalus ir eurą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Olli Rehnas: „Lietuvos pasirengimas įsivesti eurą – ilgalaikių pastangų vykdyti apdairią fiskalinę politiką ir ekonomines reformas rezultatas. Dėl reformų, kurių imtis iš dalies paskatino Lietuvos stojimas į ES prieš dešimtmetį, akivaizdžiai padidėjo Lietuvos gerovė: šalies BVP vienam gyventojui išaugo nuo vos 35 % ES-28 vidurkio 1995 m. iki numatomų 78 % 2015 m.“

Iš septynių kitų valstybių narių (tai Bulgarija, Čekija, Kroatija, Lenkija, Rumunija, Švedija ir Vengrija) nė viena šiuo metu neatitinka visų kriterijų, kad galėtų įsivesti eurą. Todėl jų padėtis bus vėl įvertinta po dvejų metų.